17. Mahmut Orhan feat Irina Rimes - Schhh


Музички времеплов
  • 1964 - Во Лондон премиера има филмот 'Ferry Cross The Mersey', во кој се појавуваат Gerry And The Pacemakers, Cilla Black и други ливерпулски музичари.
  • 1978 - Во текот на кавга во њујоршки ноќен клуб, Sid Vicious од Sex Pistol скршил чаша од лицето на Todd Smith, брат на Patti Smith.
  • 1988 - Roy Orbison умира од срцев удар. Се потсетуваме на неговиот посмртен сингл I Drove All Night.
  • 1969 - Led Zeppelin дебитираат на американската синглска листа со првиот сингл 'Whole Lotta Love'.
  • 1986 - UK No.1 Europe 'The Final Countdown'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје