1. Jax Jones (feat. Bebe Rexha) - Harder


Музички времеплов
  • 1941 - роден е Leon Russell.
  • 1928 - роден е Serge Gainsbourg познат по брит бр 1 хит со Jane Birkin Je t`aime...
  • 1977 - UK No 1 Abba “Knowing Me Knowing You” 5 w.
  • 1997 - Joni Mitchell повторно се поврзува со ќерката Kilauren Gibb, која пред 32 години ја дала на посвојување.
  • 1971 - Ringo Starr го издава првиот соло хит "It Don't Come Easy".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје