Топ 10 @ 10 12.08.2019


1
Misirlou (Original Mix)
Valeron
| 1 Недела во листата
7
2
Joys (Extended Mix)
Roberto Surace
2 | 3 Недели во листата
1
3
Mystika (Original Mix)
DSF
2 | 3 Недели во листата
4
4
Foolish (Martin Waslewski Remix)
Black Circle
| 1 Недела во листата
1
5
Shamma (Original mix)
Ian Ludwig
3 | 3 Недели во листата
3
6
Days Go By (CamelPhat Extended Remix)
Dirty Vegas
3 | 2 Недели во листата
0
7
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
1 | 4 Недели во листата
4
8
Emotion (Original Mix)
Purple Disco Machine
1 | 2 Недели во листата
3
9
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
1 | 4 Недели во листата
4
10
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
1 | 7 Недели во листата
5
Музички времеплов
  • 1985 - USА No.1 Huey Lewis & the News 'The Power Of Love'
  • 1956 - Роден е Matt Aitken, дел од продукцискиот тим Stock, Aitken и Waterman. Продуцирале над 10 британски бр.1 хитови.
  • 1981 - Mark Chapman добива 20 години затвор поради убисво на John Lennon.
  • 1991 - Lenny Kravitz доаѓа до второто место на американската топ листа со 'It Ain't Over Till It's Over'. Не е прв зашто на првот место престојува Bryan Adams со 'Everything I Do'.
  • 1979 - B.B. King свири во Roxy Club во Лос Анџелес како прослава на 30 годишната кариера.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје