Мак Топ 5 18.08.2019


1
Тие очи
The Chicks
1 | 3 Недели во листата
2
2
Срце со себе
Last Expedition
1 | 2 Недели во листата
3
3
Маска од насмевка
Александар Тарабунов
2 | 3 Недели во листата
1
4
Скопје
Биба Додева
1 | 3 Недели во листата
1
5
Ти не си ти
RGB
1 | 2 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1944 - Роден е Jim Capaldi, тапанист и пејач во Traffic (1967 UK No.2 'Hole In My Shoe') и соло изведувач (1975 UK No.4 'Love Hurts'). Умира од рак на 60 години во 2005-та.
  • 1956 - Роден е Matt Aitken, дел од продукцискиот тим Stock, Aitken и Waterman. Продуцирале над 10 британски бр.1 хитови.
  • 1979 - B.B. King свири во Roxy Club во Лос Анџелес како прослава на 30 годишната кариера.
  • 1991 - Со албумот што го носи името на групата, Metallica го добиваат првиот британски албумски бр.1.
  • 1955 - Роден е Jeffrey Daniels од Shalamar, (1980 USА No. 8 'The Second Time Around', 1982 UK No.5 'A Night To Remember').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје