Хит Парада 24.08.2019


1
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
2 | 6 Недели во листата
0
2
3 Nights
Dominic Fike
3 | 5 Недели во листата
0
3
Harder
Jax Jones (feat. Bebe Rexha)
2 | 3 Недели во листата
0
4
Mad Love
Mabel
3 | 7 Недели во листата
0
5
Only Human
Jonas Brothers
3 | 4 Недели во листата
0
6
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
2 | 6 Недели во листата
0
7
Friday Night
Burak Yeter
3 | 2 Недели во листата
0
8
Love Myself On The Weekend
Coyote
7 | 2 Недели во листата
0
9
Antisocial
Ed Sheeran & Travis Scott
3 | 3 Недели во листата
0
10
Breaking Down The Door
Santana feat. Buika
| 1 Недела во листата
0
11
The Git Up
Blanco Brown
| 1 Недела во листата
1
12
Hate Me
Ellie Goulding feat. Juice WRLD
3 | 3 Недели во листата
0
13
Shine
Emeli Sandé
1 | 3 Недели во листата
0
14
Bad Behaviour
Mabel
5 | 3 Недели во листата
0
15
Mothers Daughter
Miley Cyrus
9 | 5 Недели во листата
0
16
Doin Time
Lana Del Rey
8 | 9 Недели во листата
0
17
All The Time
Zara Larsson
6 | 4 Недели во листата
0
18
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
5 | 6 Недели во листата
0
19
Small Talk
Katy Perry
| 1 Недела во листата
0
20
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
3 | 6 Недели во листата
0
21
Waves (Timbaland Remix)
Dean Lewis
| 2 Недели во листата
0
22
Gone
Charli XCX & Christine and the Queens
| 1 Недела во листата
0
23
Find Your Way Back
Beyonce
1 | 2 Недели во листата
0
24
Take Me Back To London
Ed Sheeran feat. Stormzy
| 1 Недела во листата
0
25
You Need To Calm Down
Taylor Swift
5 | 7 Недели во листата
0
26
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
3 | 5 Недели во листата
0
27
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
5 | 12 Недели во листата
0
28
Be Someone
CamelPhat X Jake Bugg
12 | 4 Недели во листата
0
29
Right Back
Khalid & A Boogie With Da Hoodie
| 1 Недела во листата
0
30
I Could Get Used To This
Becky Hill & Weiss
12 | 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1991 - Lenny Kravitz доаѓа до второто место на американската топ листа со 'It Ain't Over Till It's Over'. Не е прв зашто на првот место престојува Bryan Adams со 'Everything I Do'.
  • 1979 - B.B. King свири во Roxy Club во Лос Анџелес како прослава на 30 годишната кариера.
  • 1991 - Со албумот што го носи името на групата, Metallica го добиваат првиот британски албумски бр.1.
  • 1944 - Роден е Jim Capaldi, тапанист и пејач во Traffic (1967 UK No.2 'Hole In My Shoe') и соло изведувач (1975 UK No.4 'Love Hurts'). Умира од рак на 60 години во 2005-та.
  • 1948 - Роден е франциускиот инструменталист Jean-Michel Jarre (1977 UK No.4 'Oxygene part IV').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје