In Music Festival 2009 / Загреб

Музички времеплов
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје