EXIT 2009

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје