Grammy Awards 2010

Музички времеплов
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје