WMC 2010 in Miami

Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје