EXIT 2010

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје