Лига на шампиони / Тотенхем - Интер 2010

Музички времеплов
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје