MTV EMA 2010 Madrid

Музички времеплов
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје