Europe Day 2011

Музички времеплов
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје