MTV EMA 2013 Amsterdam

Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје