Brit Awards 2015

Музички времеплов
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје