Brit Awards 2014

Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје