D Festival 2012

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје