D Festival 2013

Музички времеплов
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје