EXIT 2004

Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје