EXIT 2005

Музички времеплов
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје