WMC 2015

Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје