WMC 2011

Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје