ИФФК “Браќа Манаки“ - 2015

Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје