FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје