Brit Awards 2016

Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје