Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Aqua 'Barbie Girl'
  • 2002 - За прославата на својот 33-ти роденен во Мароко, P Diddy изнајмил 2 приватни авиони за да бидат пренеси 300 гости од Њујорк.
  • 1962 - Роден е Anthony Kiedis од Red Hot Chili Peppers.
  • 1993 - Flavor Flav од Public Enemy уапсен е заради обид за убиство на својот сосед.
  • 1996 - U2 поставуваат линк на интернет страница директно од студиото во Даблин, за обожавателите во живо да можат да го следат снимањето на новиот албум.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје