Емисии


Викенд програма

Совршеното будење во сабота е со Ива и Мики и нивниот уникатен музички избор. Ќе ве изненадат со хитови кои одамна не сте ги чуле а ви се омилени, а ексклузивно со вас ќе ги споделат и најновите песни кои досега не сте ги слушнале никаде. Ива ги има и информациите за временската прогноза, состојбата на патиштата за оние кои патуваат кон нивните викенд дестинации, сите културни, музички и спортски збиднувања за да може да направите идеален план за викендот.
Водители: Мики & Ива
Термин: сабота од 10 до 13 часот
Музички времеплов
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје