Емисии


Соул и фанк

Забава и релаксација со најголемите и најдобри колекции на soul, fank, jazz и rnb во Македонија.
Водител: Емил
Термин: сабота и недела од 13 до 14 часот
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје