Емисии


Антена Хит Парада

Триесетте најголеми хитови на фрекфенциите на Антена 5 ги добивате спакувани на едно место. Распоредени во два часа, придонесуваат викенд шопингот да стане уште позабавен.
Водител: Тони
Термин: сабота од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 2000 - Patsy Kensit најавува развод со пејачот на Oasis, Liam Gallagher.
  • 1980 - Со настапот во Западен Берлин, Led Zeppelin го имаат последниот заеднички концерт. Го завршуваат со 'Whole Lotta Love'.
  • 1989 - За првпат продажбата на компакт дисковите ја надминува продажбата на албумите на винил.
  • 1962 - Роден е Clive Jackson од Doctor And The Medics. 'Spirit In The Sky'
  • 1950 - Роден е David Hodo од Village People. 'YMCA'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје