Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје