Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1989 Bobby Brown доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Don't Be Cruel'.
  • 2001 Texas доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1997 Colonel' Tom Parker, менаџерот и агент на Elvis Presley, загинува на 87 години.
  • 1976 Родена е Emma Bunton, Baby spice од Spice Girls и соло изведувачка.
  • 1987 Bruce Springsteen го внесува Roy Orbison во Rock'n'Roll Hall of Fame.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје