Хит Парада 23.05.2020


1
Secrets
Regard & Raye
6 | 3 Недели во листата
5
2
Living In a Ghost Town
Rolling Stones
| 4 Недели во листата
2
3
I'm Ready
Sam Smith & Demi Lovato
| 5 Недели во листата
4
4
Coffee for your head
Powfu featuring Beabadoobee
3 | 3 Недели во листата
4
5
Love Songs
Lukas Graham
5 | 2 Недели во листата
0
6
Break My Heart
Dua Lipa
1 | 8 Недели во листата
4
7
Toosie Slide
Drake
1 | 7 Недели во листата
1
8
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
8 | 2 Недели во листата
3
9
Times Like These
Live Lounge Allstars
5 | 4 Недели во листата
3
10
X
Jonas Brothers
| 1 Недела во листата
2
11
Sunday Best (Feeling Good)
Surfaces
2 | 3 Недели во листата
1
12
I’ll wait
Kygo & Sasha Sloan
6 | 7 Недели во листата
0
13
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
2 | 7 Недели во листата
2
14
She's in Love With The Weekend
Jodie Abacus
6 | 2 Недели во листата
0
15
Breaking Me
Topic featuring A7S
| 1 Недела во листата
0
16
Unfamiliar
Seeb, Goodboys, HRVY
5 | 3 Недели во листата
2
17
Worry About Me
Ellie Goulding (feat. blackbear)
4 | 9 Недели во листата
0
18
Nobody
Gorgon City, DRAMA
6 | 5 Недели во листата
2
19
Boyfriend
Selena Gomez
5 | 6 Недели во листата
4
20
Didn't I
One Republic
3 | 10 Недели во листата
1
21
Level of Concern
Twenty One Pilots
| 1 Недела во листата
4
22
Numb
Edelbrook
4 | 11 Недели во листата
1
23
Madan
Haska feat. Salif Keita
4 | 4 Недели во листата
0
24
Don’t Need Love
220 KID & GRACEY
| 1 Недела во листата
1
25
If You Think This Is Real Life
Blossoms
4 | 4 Недели во листата
0
26
Falling
Harry Styles
4 | 13 Недели во листата
2
27
Are U Gonna Tell Her
Tove Lo
4 | 12 Недели во листата
0
28
React
Pussycat Dolls
4 | 7 Недели во листата
1
29
Break Up Song
Little Mix
3 | 7 Недели во листата
2
30
Who I Am
Melanie C
5 | 5 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1971 - USА No.1 Rolling Stones 'Brown Sugar'
  • 1965 - Албумот на Bob Dylan, 'Bring It All Back Home' е на првото место на британската албумска листа.
  • 2001 - Eagles за првпат ја посетуваат Русија.
  • 1993 - Janet Jackson доаѓа на првото место на британската албумска листа со четвртиот албум 'Janet'.
  • 1956 - Роден е Larry Blackmon од Cameo (1986 UK No.3 'Word Up').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје