In Music Festival 2009 / Загреб

Музички времеплов
  • 1969 - Супер групата Blind Faith, составена од Eric Clapton, Ginger Baker и Steve Winwood го има првиот настап во живо во лондонскиот Hyde Park.
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 1986 - US No.1 Madonna 'Live To Tell'
  • 1986 - UK No.1 Doctor And The Medics 'Spirit In The Sky'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје