MTV EMA 2009 Berlin

Музички времеплов
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје