MTV EMA 2010 Madrid

Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 2002 - Virgin Records ја отпуштаат Victoria Beckham откако нејзиниот деби соло албум, за чие снимање биле вложени 3 милиони фунти, се продал само во 50.000 копии.
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје