MTV EMA 2014 Glasgow

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • 1917 - Роден е актерот и пејач Dean Martin (1956 UK & US No.1 'Memories Are Made Of This' и уште над 15 други британски топ 40 хитови).
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 1986 - US No.1 Madonna 'Live To Tell'
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје