WMC 2006

Музички времеплов
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 2002 - Liam Howlett од Prodigy се жени со поранешната членка на All Saints, Natalie Appleton. Церемонијата се одржува во Франција и меѓу гостите се Liam и Noel Gallagher и поранешниот член на Eurythmicѕ, Dave Stewart.
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 1986 - UK No.1 Doctor And The Medics 'Spirit In The Sky'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје