WMC 2013

Музички времеплов
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје