WMC 2012

Музички времеплов
  • 1986 - UK No.1 Doctor And The Medics 'Spirit In The Sky'
  • 1997 - Gary Barlow се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Open Road'.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 1969 - Супер групата Blind Faith, составена од Eric Clapton, Ginger Baker и Steve Winwood го има првиот настап во живо во лондонскиот Hyde Park.
  • 1917 - Роден е актерот и пејач Dean Martin (1956 UK & US No.1 'Memories Are Made Of This' и уште над 15 други британски топ 40 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје