FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 2002 - Liam Howlett од Prodigy се жени со поранешната членка на All Saints, Natalie Appleton. Церемонијата се одржува во Франција и меѓу гостите се Liam и Noel Gallagher и поранешниот член на Eurythmicѕ, Dave Stewart.
  • 1997 - Gary Barlow се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Open Road'.
  • 1969 - Супер групата Blind Faith, составена од Eric Clapton, Ginger Baker и Steve Winwood го има првиот настап во живо во лондонскиот Hyde Park.
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје