Brit Awards 2016

Музички времеплов
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје