MTV EMA 2016 Rotterdam

Музички времеплов
  • 1986 - UK No.1 Doctor And The Medics 'Spirit In The Sky'
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 1997 - Gary Barlow се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Open Road'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје