Во живо Интернет каналиМузички времеплов
  • 1976 - Wings поставуваат рекорд со настапот пред 67.100 обожаватели во Сиетл - најголема публика на концерт во затворен простор.
  • 1967 - David Bowie го издава деби албумот 'David Bowie', кој всушност нема да успее да се искачи на топ листите.
  • 1962 - USА No.1 Ray Charles 'I Can't Stop Loving You'
  • 1960 - Роден е Tony Hadley, вокалист во Spandau Ballet.
  • 1976 - Роден е Tim Rice-Oxley, пијанист во Keane (2004 UK No.1 ‘Hopes And Fears’).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје