Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Tony Hadley, вокалист во Spandau Ballet.
  • 1976 - Роден е Tim Rice-Oxley, пијанист во Keane (2004 UK No.1 ‘Hopes And Fears’).
  • 1989 - Членот на Rolling Stoneѕ, Bill Wyman тајно се венча со 19-годишната Mandy Smith. Кум им е 28 годишниот син на Wyman. Бракот ќе треае цели 17 месеци.
  • 1967 - David Bowie го издава деби албумот 'David Bowie', кој всушност нема да успее да се искачи на топ листите.
  • 1941 - Роден е Charlie Watts, тапанист во Rolling Stones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје