Емисии


Антена Соул

Забава и релаксација со најголемите и најдобри колекции на soul, fank, jazz и rnb во Македонија.
Водители: Емил & Пејчи
Термин: понеделник од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1977 - Blondie за првпат се појавуваат на ТВ во В. Британија.
  • 1917 - Роден е Papa John Creech од Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1996 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan пренесен е во болница поради предозираност со дрога. Подоцна ќе биде уапсен за поседување кокаин и хероин.
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје