Емисии


Ноќни патеки

Ноќните патеки ве носат во светот на клубската музика. Доколку сте љубител на оваа музика....ова е вистинската емисија за вас.
Водител: Никифор
Термин: среда од 22 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1944 - Родена е Gladys Knight.
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • 1995 - Hootie & the Blowfish започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cracked Rear View'. Албумот ќе се продаде во над 15 милиони копии.
  • 1981 - Роден е Mark Feehily од Westlife.
  • 1983 - USА No.1 Irene Cara 'Flashdance...What A Feeling'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје