Емисии


Моја Антена

Имате проблем со соочувањето со обврските во новиот работен ден? Од понеделник до петок Ана и Тони ви помагаат полесно да ја пребродите дилемата дали да се вратите в кревет или насменао да ги пречекате предизвиците на новиот ден.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 08 до 09 часот
Музички времеплов
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • 1995 - Hootie & the Blowfish започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cracked Rear View'. Албумот ќе се продаде во над 15 милиони копии.
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'One More Try'
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје