Емисии


Музичко утро

Емисија во која ги слушате најголемите хитови но и промоција на нови песни, наградни игри, спортски вести...Преку разговор Ана ви ги открива најновите музички и филмски вести но и најголемите трачеви за ѕвездите во светот и кај нас, кратки прегледи на актуелни топ листи...
Водител: Ана
Термин: од понеделник до петок од 09 до 10 часот
Музички времеплов
  • 1981 - Роден е Mark Feehily од Westlife.
  • 1977 - Blondie за првпат се појавуваат на ТВ во В. Британија.
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • 1995 - Hootie & the Blowfish започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cracked Rear View'. Албумот ќе се продаде во над 15 милиони копии.
  • 1983 - USА No.1 Irene Cara 'Flashdance...What A Feeling'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје