Емисии


Соул и фанк

Забава и релаксација со најголемите и најдобри колекции на soul, fank, jazz и rnb во Македонија.
Водител: Емил
Термин: сабота и недела од 13 до 14 часот
Музички времеплов
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 1977 - Blondie за првпат се појавуваат на ТВ во В. Британија.
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'One More Try'
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје