Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'One More Try'
  • 1996 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan пренесен е во болница поради предозираност со дрога. Подоцна ќе биде уапсен за поседување кокаин и хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје